Ideje lesz komolyan venni a beporzók védelmét. Már írtunk a hazai helyzetről, miszerint a télen kiugróan magas volt méhpusztulás, és most már napi szinten találkozhatunk olyan hírekkel, információkkal, melyek nem csak elgondolkodtatóak, de akár riasztóak is lehetnek.
Beporzó drónokkal próbálják helyettesíteni az eltűnő méheket Dél-Koreában. Sászön városa környékén 14 almaültetvényen tesztelik, hogy hatékonyak-e a beporzásban a drónok
– írja az Euronews.
A méhek a gobális felmelegedés és a vegyszerhasználat miatt fogyatkoztak meg Földünk legtöbb táján, számos helyen teljesen eltűntek.
A virágok beporzása nélkül nem hoznak termést a növények, így az élelmiszerbiztonság múlik a méhek védelmén vagy helyettesítésén. A dél-koreai teszt azért jelentős, mert almát nehéz mesterségesen beporozni, mivel a levelek kihajtanak, amire a virágok nyílnak. A munkaigényes kézi módszerek helyett hozhat áttörést a drón.
Egy észrevételemet osztanám meg, amire nem találunk magyarázatot! Azt tapasztaltuk, hogy az egyik oldali méztérből kiették a méhek a mézet, a másik oldalra át sem mentek! Gyakorlatilag éhenpusztultak. Még ilyesmivel nem találkoztunk.
“Mi 17 éve méhészkedünk. Saját tapasztalunk ennyi év után: a vegyszerezés, a gmo-s ipari növények terjedése. Az első 5-8 évünk teljesen más volt, mint az utóbbi pár év.A hordások között hiába etetjük, erősítjük őket, egy – egy permetezési szakasz, egy-egy napraforgó tábla és mindegy milyen erősek, egészségesek voltak, elnéptelenednek, legyengülnek, elpusztulnak.
Mikor napraforgó van vetve közelben, virágzáskor seperni lehet a kijáró mellett az elhullott méheket évek óta.”
Ma egy, azaz EGY méhet láttam, holott kertes házban lakunk, a város szélén.