Friss tanulmányok szerint a kutyák várható élettartama az elmúlt évtizedekben jelentősen csökkent, ennek oka elsősorban a táplálékukban keresendő.
Kutyáink egészségének három alappillére a mentális egészség, a megfelelő mennyiségű mozgás és az egészséges táplálás. Ezek a témák kerülnek terítékre Magyarország első kutyaegészség fesztiválján. A rendezvényre a gazdik kutyáikkal együtt érkeznek, az előadásokra pedig, rendhagyó módon ezúttal beülhetnek a kutyusok is!
Egyre többen cserélik le a száraztápot
Az egyre gyakoribb kutya-civilizációs ártalmak (pl. allergia) miatt ma már sokan táplálják kedvenceiket friss összetevőkből készült étrenddel a száraztáp helyett.
A kutya húsevő. Az anyatermészet ragadozó gyomrukkal és tarajos fogazatukkal húsevésre predesztinálta a kutyákat és a macskákat is. Tegyünk a tálkáikba bátran friss húst, belsőségeket, némi zöldséget, salátát és kerüljük a feldolgozott táplálékot, az ízesített, mesterségesen színezett eledelt és jutalomfalatot
– mondta Böszörményi Zsolt kutyaséf, aki a Farkasfeszten kisállat dietetikus szakértő instrukcióit követve különböző korú és egészségű kutyusoknak készít majd testre szabott menüt.
A kutyák mentális egészsége is kiemelt téma a kutyaegészség fesztiválon. Azzal együtt, hogy kutyáink társainkká váltak, megszaporodtak a viselkedési problémák, a szeparációs stressz, az agresszió és sok a félős kutyus is. Az emiatt kialakuló állandó stressz óriási terhet róhat a kutyák szervezetére.
Vendégként előadást tart Jan Fennell világhírű Kutyasuttogó, aki most először jár majd Magyarországon. A számtalan nyelvre (többek között magyarra is) lefordított Kutyapszichológia című könyv írója abban segít a gazdiknak, hogy megértsék a kutyájuk nyelvét, jelzéseit és jobban tudjanak kommunikálni velük.
A Farkasfeszten lesz még: állatorvosi tanács, fizioterápiás állapotfelmérés, ügyességi versenyek, szépségverseny kutya-gazdi fotózás és vasárnapi húspiac is.
Az eseményre szeptember 15-én kerül sor a budapesti Kamaraerdőben.
Kiemelt kép: Pixabay.com