Egyre jobban érzik magukat a farkasok Svájcban és ennek nem mindenki örül, írta a BBC-re hivatkozva a Greenfo.
Az alpesi országban a középkor végére teljesen kiirtották az egykor nagyobb számban élt ragadozót, így amikor harminc éve először sikerült megállapítani, hogy Olaszország felől betelepült és állandó jelleggel letelepedett néhány példány, mindenki örült.
A svájci farkasok száma mára száz fölé nőtt, vannak köztük magányos egyedek, de nyolc falkát is nyilvántartanak már a környezetvédelmi szakemberek
– olvasható a portálon.
Az állatok pedig nem csak jól érzik magukat és szaporodnak, hanem egyre bátrabbak is – a svájci állattartók szerint már „túl bátrakká” váltak.
Ez pedig többek között azt is jelenti, hogy nem csak a turistákat engedik egyre közelebb magukhoz, de gyakoribbá váltak a háziállatok elleni támadások. Svájcban máig nagy hagyományai vannak a hagyományos legeltető állattartásnak, sok helyen akár télen is kint, karámokban tartják a juhokat.
A Svájci Állattenyésztők Uniója szerint a farkasok lassan a megélhetésüket is veszélybe sodorják. A szervezet tavaly népszavazást is kezdeményezett arról, hogy a veszélyesnek minősített állatokat könnyebben kilőhessék, de a többség elutasította ezt. Szigorítás híján egyelőre csak riasztófegyvereket, legfeljebb gumilövedéket használhatnak a farkasokkal szemben.