2020-ban valósággal felrobbantotta az internetet egy Twitteren közzétett poszt, amiben egy emberméretű denevér volt látható.
Akkor rengetegen kételkedtek a felvétel eredetiségében, sokan azt gyanították, hogy a fotót manipulálták és átverés az egész, pedig nem, írja a MyModernMet.
Farka hiányzik, mint a repülőkutyafajok többségénél. Szárnyfesztávolsága a másfél métert is meghaladhatja, súlya pedig egy kilogrammnál is több lehet. Ehhez képest a világ legkisebb denevére mindössze két grammot nyom.
Visszatérve a cikk elején említett twitteres fotóhoz, ugyan az tényleg eredeti, a perspektíva kicsit csal, a denevér ugyanis valójában nem ilyen hatalmas, csak optikai illúzióról van szó.
Ezzel együtt alighanem mindenki beugrana a sarokba, ha a garázsban egy aranykoronás repülőkutyával találná szemben magát. Egyébként nem bántják az embereket, főleg fügével és levelekkel táplálkozna. Éjszaka mozognak, nappal alszanak, a vadonban akár 30 évig is elélnek. Szaporodásukról viszonylag keveset tudni, de a jelenlegi információk szerint a nőstény egyszerre egy utódot hoz világra.
Van természetes ellenségük is, főleg ragadozómadarak, és az orvvadászok is, akik a Fülöp-szigeteken a húsukért lövik őket.
2016 óta szerepelnek a Természetvédelmi Világszövetség vörös listáján a csökkenő populációjuk miatt. Az 1800-as évek végén még több mint százezres kolóniák is voltak, mostanra alig 10-20 ezer maradt belőlük összesen.