Ázsia fehér aranyának is nevezik a koreai bambuszsót, melynek ára kilogrammonként 60 ezer forint körül mozog – írta a Magyar Mezőgazdaság. Fogyasztói szerint a különlegesség íze és állítólagos egészségügyi előnyei kárpótolnak borsos áráért.
A só buddhista szerzetesek receptje alapján készül. Alkotói nem csupán szokatlan aromát akartak elérni, de a sütés különleges gyakorlatának köszönhetően számos tápanyagot is hozzáadtak.
A dél-koreai tengerpartról származó sót 3 éves bambuszokba kell rakni. A bambuszt és a sót ezután egy kemencében megsütik, ez a folyamat 800 °C-fokon körülbelül 12-14 órát vesz igénybe. Miután a bambusz megsült, a kemencében hagyják a sóoszlopot, amelyet ismét bambuszba töltenek, és ezt megismétlik nyolc alkalommal.
A sütési folyamat alatt a sóból mindenféle szennyeződést eltávolítanak, és a “fehér arany” telítődik a bambuszból származó hatóanyagokkal. Minél többször sütik a sót, annál tisztább és drágább lesz.
A bambuszsó magnéziumot, a vasat, cinket és számos vitamint tartalmaz. Gazdag aminosavakban, amelyeknek köszönhetően antibakteriális, és antioxidáns hatású, valamint segíti a kollagénszintézist. A délkelet-ázsiai kultúrákban a méregdrága gyógysót az ásványi anyagtartalma miatt miatt arcradírként és fogkrémként is alkalmazzák.