Pillanatok alatt elkészül a mennyei ízű, puha mézeskalács

Sütés után, persze miután kihűlt, rögtön fogyasztható, nem kell napokat várni, hogy a tészta megpuhuljon.

A konyhát belengő mézeskalács illata, amit a család közösen készít olyan, mint egy varázslat. Ilyenkor megnyugszik a lélek, megszűnik a rohanó külvilág, csak mink vagyunk és a szeretteink. Az ünnepkor a legtöbb családban a mézeskalács elkészítése éppen olyan fontos szerepet kap, mint a karácsonyfa feldíszítése.

pixabay

A mézeskalács olyan sütemény, mely változatos alakjával és díszítésével sokféle lehet. Fő hozzávalók a liszt, a méz, a tojás és fűszerek. Készítése komoly hagyományokkal rendelkezik, eredetileg az isteneknek felajánlott eledel, majd emberek közötti ajándék szerepét töltötte be.

A mézeskalács készítő elismert szakma is egyben, melyhez jó kézügyesség szükséges, hiszen a mézeskalácsok népművészeti színvonalú díszítése időigényes munka. Magyarországon a középkor óta készítik és több településen is nagy hagyománya van a mézeskalács termékeknek, melyek nem tévesztendők össze a cukrász termékekkel.

pixabay

Mindenkinek más a kedvence. Van aki roppanósan szereti, van aki omlósan és van aki puhán. Mindenkinek megvan a saját maga által készített, tán régi időkből megmaradt elkészítési módja, de mint minden más süteménynél ennél  is csábítást érzünk, hogy próbálunk ki egy új receptet.

Most egy olyan receptet mutatunk, ami sütés után, persze miután kihűlt, rögtön fogyasztható, nem kell napokat várni, hogy a tészta megpuhuljon.

Tészta hozzávalói:

Máz hozzávalói:

A tészta elkészítése:

pixabay

A máz elkészítése:

pixabay

Díszítés:

Ha nem szeretnénk boltba vásárolni mézeskalács fűszerkeveréket, akkor könnyedén mi is el tudjuk készíteni pár hozzávalóból. Mutatjuk is, hogy milyen fűszerekre lesz hozzá szükségünk.

Kapcsolódó
Így készül mézeskalácsból ennivalóan szép karácsonyfa
A mézeskalács a karácsony egyik jelképe.