A Magyar Élelmiszerbank Egyesület hétvégi karácsonyi élelmiszergyűjtő-akciója 2006 óta a szolidaritás és az összefogás egyik legnagyobb hazai eseményévé nőtte ki magát.
A hölgy az ismeretségi körébe tartozó időseknek, utcabelieknek, külföldön élő barátai nyugdíjas szüleinek, mozgásban korlátozottaknak és kisgyerekes anyukának is házhoz viszi az élelmiszert.
A vízhiány nem csak száraz, távoli vidékek baja. Elég hozzá egy forró hétvége és egy túlterhelt hálózat — a tartós aszály pedig lassabban, de tartósabban is szűkítheti a készleteinket.