Az elmúlt években a Sokszínű vidék többször írt a messzi távolban élő és dolgozó honfitársainkról, köztük például az Indonéziában dolgozó fiatalokról, az Azori-szigeteken idegenvezetőként ismert hölgyről, vagy éppen a Venezuelában élő kiskunmajsai fiatalemberről, illetve a Tenerifén nászútra érkezett, majd ott letelepedett párról.
2021-ben sem történt ez másként. Az online téren keresztül eljutottunk a világ sok-sok részén élő, vagy ott dolgozó magyarhoz, akik készséggel meséltek történetükről, mindennapjaikról.
Varga Róbert (39 éves) és Posza Éva (43 éves) a tengerentúlon ismerték meg egymást, összeházasodtak, s ma már egy sikeres vállalkozást vezetnek. Történetük nem mindennapi, építészeti munkáik pedig az amerikai média figyelmét is felkeltették.
Mindegyik munkájukra egyformán büszkék, leginkább arra, hogy a kétkezi munkával otthonokat teremtenek másoknak.
Hagymásy Dóra másfél évtizede él Zakynthoson, bár szinte egész eddigi élete Görögországhoz köti. Gyerekkorában került Kréta szigetére, ahol édesanyja a turizmusban dolgozott.
Ez 1993-ban történt, gyakorlatilag tehát ott nőtt fel, hiszen akkor 4 éves volt. Noha sokat ingáztak a két ország között, de az év nagy részét Hellászban töltötték. Sokat ült repülőn, hajón, utazott turistabuszokon, így már kisgyerekként beleszippantott a turisztikai szakmába.
Balogh Boglárka újságíró bejárta a fél világot. Megfordult Indiában, Kínában a malajziai Borneón. Munkája közben afrikai árvákat is segített, de a nagy kalandozás közepette is csak Európában tudta elképzelni az életét.
A világutazó hölgy öt éve szeretett bele párjával Portugáliába. Algarve-ban néhány utazás után vettek egy kis parasztházat a domboldalon hét perc biciklizésre a tengertől, amit egy kőműves segítségével saját kézzel újítottak fel. Hetente jönnek a szomszéd tehenei legelni a dombjukra, és amikor csak tehetik, kimennek a kisfiukkal megnézni a naplementét.
Győri Klára és Róka Zoltán 2012-ben érkeztek Bali szigetére, kislányuk, Amidala már Indonéziában született. Zoltán üzleti célból 2014-ben járt először Sumba szigetén, és a tapasztaltak alapján nem volt kérdéses, hogy erre a nyugalmas helyre költöznek.
Sumba fővárosában létrehoztak egy ötcsillagos szálláshelyet, majd a tengerparton vásárolt telken két hagyományos, sumbai házat építettek. A helyiek elfogadták őket, ők pedig megszokták az indonéz életritmust.
Jelenleg a Sumba Paradise Resort nevű szálláskomplexum létrehozásán dolgoznak.
Sikeres vállalkozóként dolgozott Magyarországon, ám mivel egyik cége felszámolás alá került, úgy döntött, kiszállok a mókuskerékből, mert akkor, 30 évesen túl fiatalnak érezte magát ahhoz, hogy az egészsége rámenjen a megfeszített tempóra.
2007-ben pakolt össze a család, és fiukkal és lányukkal együtt kiköltöztek Dominikára. Bátor döntés volt, hiszen nagyon kevés pénzzel és nyelvtudás nélkül érkeztek a szigetre. Ma már ottani sikeres turisztikai vállalkozásuk a bizonyítéka a régi mondásnak: “aki mer, az nyer”.
Vladucz Zoltán neve sokaknak ismerős lehet, hiszen évekig operatőrként dolgozott a magyar médiában.
Az élet úgy hozta, hogy 10 évvel ezelőtt a világ túlfelére, Ausztráliába költözött, azóta az ott élő magyarok életéről, mindennapjairól tudósít. Kameráján keresztül sok érdekes élethelyzetet, sorsot is megismerhettünk az elmúlt évtizedben.