2015. december 16-án, szinte karácsonyi ajándékként kapták meg a kulcsokat a következő jókívánsággal: “Minden álmotok teljesüljön!”
Az Ihászon álló ház rengeteg lehetőséget rejtett, a fiatal házaspárnagy egyetértésben kezdte a felújítást. Rengeteget dolgoztak, hogy a ház tényleg olyan legyen, amilyennek megálmodták. És sikerült is.
Sok évnyi budapesti élet után döntött úgy Magai Beáta, hogy vásárol egy házat Zala megyében, Lentiben, ahol született. Így került a birtokába egy, a ’60-as években épült kis porta.
A némileg lepukkant házat családi összefogással újították fel. Beáta volt az ötletgazda, édesapja a kivitelező. Az asztalosmunkától a bádogosig, a kőművestől a burkolóig mindent az apa csinált meg, így csak a villanyszereléshez kellett külső embert hívni.
A Mátra északi lábánál elterülő Parád újkori történelmének egyik őrzője az a bájos, közel 100 éve épült gangos parasztház, melyet tulajdonosai áldozatos és szakértő munkával mentettek meg az utókornak.
Itt nyáron sem kell légkondi, mivel az 55 centis kő- és vályogfalak jól tartják a hűvöset. Télen tiszta elektromos fűtés adja minden szobában a meleget.
A felmenők előtt tisztelegve készült el a Ribizli Vintage Vendégház, ahol a múlt tökéletes összhangban találkozik a jelennel.
A fiatal házaspár Ausztriából költözött vissza Magyarországra, és Nyíregyháza-Nyírszőlősön alakította ki új otthonát.
Az elmúlt két évben, viszonylag csekély összegből, óriási kitartással, rengeteg verejtékkel, nagyon tudatos tervezéssel, mértéktelen hittel, türelemmel, a megszokott hétköznapi gondolkodásmód átalakításával, és ami a legfontosabb, szeretettel sikerült felújítaniuk a házat és közben új életet kezdeni.
A kecskeméti Ackerl Lajos sorsa akkor pecsételődött meg, amikor 14 évesen Szentedrén járt a skanzenben, és meglátta a nádfedeles parasztházakat. Ott határozta el, hogy ha valaha az életben háza lesz, az csakis autentikus, nádfedeles parasztház lehet.
Az álmok Kecskeméten valósultak meg. A hagyományos parasztház teljes egészében természetes anyagokból épült: fából, kőből, nádból és téglából.
A budakalászi dombház elsősorban családi kivitelben készült, néhány szakember segített csak a munkálatokban.
Magyarországon nincs elterjedve az ilyen építkezés, az önkormányzatok sem nagyon ismerik. Budakalászon rugalmasan állt hozzá az engedélyek kiadásához helyi vezetés.
A ház elkészülte után kilenc építészmérnök járt már itt, hogy megnézzék, mert szeretnének Piliscsabán két hasonlót megvalósítani.
A házaspár 2020 gondolt egy nagyot, és Provence-i stílusú otthonukat új ruhába öltöztette.
A vállalkozóként dolgozó férj – aki szakmáját tekintve festő, ám az évek során profi szinten megtanulta a famegmunkálás és felújítás csínját-bínját – egy szálláshelyen alakított ki egy vidéki, divatos szóval élve farm stílusú vendégszobát, amibe felesége azonnal beleszerelmesedett.
A hölgy álmai nyomán alakították át a Herenden álló portát.