Otthon készült

Több ezer festett kavics kering Magyarországon

Szeretetkavics/Czinkóczi Eszter
Szeretetkavics/Czinkóczi Eszter
Az országban szinte bárhol felbukkanhatnak olyan festett, színes kavicsok, melyeknek egyetlen küldetésük, hogy örömet szerezzenek a megtalálónak.

Milyen egyszerű és nemes feladata ez egy kőnek. És milyen egyszerű és nemes gondolat vezérelte azt, aki mindezt a játékot kitalálta.

Az ötletet külföldi példákból merítette a petőfibányai Komenda Ramóna, aki több kavicsfestős csoportot is felfedezett, és úgy gondolta, hogy meghonosítja mindezt Magyarországon.

A Kavicsok neked nevű Facebook-csoporttal indult el tehát a festett kövecskék keringése, utazása, mosolyvarázslása hazánkban 2023 környékén.

A csoport lényege, hogy kis mosolyt csaljunk embertársaink arcára, ők pedig egy válasszal “visszamosolyogjanak” ránk. Ha kavicsrejtő vagy, kérünk Téged, használd az egységes cetlit! A hangsúly nem a cetlin – hanem a szövegén van! Ha megtaláló vagy, kérünk téged, ha több kavicsot találsz gondolj másra is! Ne vidd el mindet! Mindenkinek jó szórakozást kívánunk

– írták magukról a közösségi oldalon.

Nem az a lényeg, hogy magas szintű művészi alkotás szülessen, hanem az, hogy jó szándékkel készüljön és örömet okozzon az alkotó másoknak. Van valami varázslatos abban, ahogy elkészülnek a festett kavicsok, majd az elrejtés és a várakozás izgalma után célba érünk

– nyilatkozta Ramóna a megyei lapnak tavaly.

Sajnos azonban idén már nem lehet a 73 ezer tagot számláló közösség oldalára több megtalált kavics fotóját feltölteni, mert a Kavicsok neked csoport megszűnt, pontosabban felfüggesztette az adminisztrátor, hogy ne tűnjenek el a régi bejegyzések. A megszűnés okairól egy bejegyzésben írt Ramóna, elmondva azt, hogy nagyon sokan nem követték a csoport szabályzatát, sokszor alpári stílusban kritizálták azt, majd szinte már lehetetlen feladat volt a moderálás.

De a kavicsok továbbra is járják az országot, hiszen, ahogy arról Ramóna is írt csoportjában, már több kavicsos oldal is van, ahol lehet folytatni ezt az örömküldtetést.

E sorok írója például a Szeretetkavics csoport kedves ajándékát találta meg Várpalotán a várban tett séta alkalmával egy kis helyiségben, a török életet bemutató részen, a hárem feljárójánál:


Ehhez a kavicshoz a következő kísérő szöveget írták:

Szia! Én egy Szeretetkavics vagyok! Vártam rád, hogy megtalálj és haza vigyél. Kérlek posztold a Szeretetkavics Facebook csoportba, írd meg, hol találtál és hova viszel! Legyen szép napod!

És talán azt mondanunk sem kell, hogy legyen fiatal vagy idős, nincs olyan ember, akinek ne lenne a napja szebb és vidámabb, ha egy ilyen kis egyszerű és szép rejtett kincsre bukkan.

Nézze meg galériánkban, hogy milyenek is azok a szeretkavicsok?

11 fotó

Festett kavicsok százait rejti el a Tisza-tó környékén egy titokzatos alkotó, Martonvásárt pedig elbővülő kőfigurák díszítik. Arról is beszámoltunk korábban, hogy alig tették ki, egy órán belül megcsonkították Csuszit, a kőkígyót.

Kapcsolódó
Festett kövek után kutatnak a királyok városában
Aki megtalálja, kicsit megőrzi, majd új helyre költözteti. Így vándorolnak a festett kavicsok, és számtalan boldog pillanatot szereznek a megtalálóknak.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik