Egy esztendeje vírusként terjedt az interneten a szenzációs hír, miszerint 2021. december 8-án pumához hasonló, fekete színű nagymacskát rögzített mozgás közben egy kamera egy Kiskunhalas határában zajló építkezés közelében.
A felvételt Fülöp Róbert, a város polgármestere osztotta meg a Facebookon, hozzáfűzve:
arra kérték őt, hogy a nagymacska kifejezést használja a posztban, mert egyértelműen nem állapítható még meg, hogy pumáról, fekete párducról vagy esetleg más állatról van szó.
A bejegyzést és a videót azóta levették a közösségi oldalról.
A rendőrség 2021. december 15-i közleményében úgy fogalmazott, hogy a videót elemezve az elsődleges vizsgálatok alapján a felvétel valódi, a szakemberek véleményei alapján egy fekete párduc lehet a felvételen.
Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan eltűnt a hírfolyamokból a feltételezett fekete párduc, hogy hónapok múltával újra beszédtéma legyen. Lakossági jelzések szerint Szolnokon, Kecskeméten, Kerecsenden, Ballószögön, Kengyelen, Tiszatenyőn és Törtelen is látták az állatot.
Utoljára 2022. július 27-én egy kislányával sétáló anyuka vélte látni Zagyvaszántó határában a rejtélyes nagymacskát.
Hogy a halasi párduc valóban párduc volt-e, az a mai napig nem derült ki. Sári László, Kerecsend polgármestere például a településükön történt észlelésről szűkszavúan annyit mondott, hogy
ő maga is találkozott a párduccal, ami nem volt más, mint egy fekete macska.
Ennél is tovább ment Kardos Roland állatkertész, korábbi nagymacska-gondozó, aki úgy nyilatkozott, hogy:
szakmai körökben szkeptikusak vagyunk, hiszen konkrétumok nélkül nem igazolható a fekete párduc kóborlása.
Fentiek alapján talán azoknak a kételkedőknek volt igaza, akik szerint a hír megjelenése után minden termetes fekete házi macskát párducnak néztek az Alföldön.