Lakodalmas barack húsvétra hangolva

Ki mondta, hogy a barack csak barack lehet?
Kapcsolódó cikkek

Vannak sütemények, amiket egyes alkalmakra szokás megsütni. Ilyen például a mézeskalács, amit decemberben sütünk, és a bejgli, ami mindig ott van a karácsonyi asztalon. A fánk nélkülözhetetlen kelléke a farsangnak, tortát sütünk a szülinapokra, a baracksüti pedig a lagzik egyik csúcsédessége volt évtizedeken át.

De ki mondta, hogy nem lehet például ezt az utóbbit újragondolni, és húsvétivá tenni az ünnep bármely napjára, de mondjuk a húsvétvasárnapi ebéd utáni desszertnek? Pontosan ezt tette Györgydeák Gabriella is, aki húsvéti tojásokká formálta a barackokat.

Györgydeák Gabriella

Hozzávalók:

A hozzávalókat összegyúrjuk, és tojás formákat sodrunk belőle, egyenként lemérve , hogy mindegyik 16 gramm legyen, hogy a két fél amiket majd összeillesztünk, ne legyen eltérő méretű.  Tepsibe rakjuk őket, kissé távolabb egymástól, mert megnőnek. 180 fokon körülbelül 15 percig sütjük. A megsült formák belsejét óvatosan kivájjuk, úgy, hogy a peremük megmaradjon.

A kivájt alakokat félretesszük, a kivájt tésztát pedig alaposan összemorzsoljuk.

Töltelék:

Ezekhez hozzáadjuk az összemorzsolt, kivájt tésztát, és alaposan összedolgozzuk. A masszával megtöltünk minden fél tojást, és kettőt-kettőt összeragasztunk.

A tojások színezése vízzel higított ételfestékkel és ételszínező tollal készül. Ennek segítségével rajzolom elő a mintákat, és festem be ecsettel a tojásokat. Ezután következik a hagyományos cukorba forgatás

– árulta el a Gabriella, aki sokféleképpen újragondolta már a klasszikus barackot, és sokféleképpen színezte alakította. De természetesen húsvétkor a tojás a legmegfelelőbb.

Jó étvágyat kívánunk!

Kapcsolódó
9 okos sütési praktika, amire még a nagyi is rábólintana
Nagymamáink praktikái mindig meglepő bölcsességről tanúskodnak.