A Magyar Élelmiszerbank Egyesület hétvégi karácsonyi élelmiszergyűjtő-akciója 2006 óta a szolidaritás és az összefogás egyik legnagyobb hazai eseményévé nőtte ki magát.
A hulladékégetés jogsértő tevékenység, ami bírsággal sújtható, sőt adott esetben bűncselekménynek is minősülhet, ezek mellett pedig súlyosan károsítja a környezetet és az egészséget.